شما اینجا هستید
سازمان » اولین رزمایش علمی حقوقدانان انقلابی قزوین

اولین رزمایش سراسری با عنوان نخبگان علمی و حقوقی در غالب انجمن های تخصصی هشت گانه آغاز به کار کرد.

در اولین رزمایش علمی ، تخصصی حقوقدانان انقلاب ، جواد قدوسی فر عضو هیئت اندیشه ورز سازمان بحث بصیرتی خود را با آیه ای از قرآن کریم ان الذین قالوا ربّناالله ثمّ اسْتَقاموا تتنزّلُ الملائکه آغاز نمودند و بیان داشتند در کشور ما از ابتدای انقلاب تا کنون دو گفتمان حاکم است .

۱- مقاومت ۲- سازش و نمونه مقاومت را در ۸ سال دفاع مقدس وحمایت الهی علیرغم ضعف نظامی و پشتیبانی ابرقدرتها از دشمن در آن دوره و سلاحهایی که بود دیدیم و نیز سخن امام خمینی (ره) در پاسخ درخواست ملاقات کارتر بیاد داریم که فرمود : ما با او‌ملاقات نمی کنیم تا آدم بشود .و در عصر حاضر مقام معظم رهبری در ملاقات شینزو آبه آنچنان موضعی گرفتند که آمریکا به بدترین وجه له شد ، و این همان معنای آیه است ، در مقابل گفتمان مقاومت ، سازش ۵ کشور بزرگ عربی در مقابل اسرائیل بود که هر کدام پس از مختصری جنگیدن سازش نموده و صحرای سینا از مصر ، بلندی جولان از سوریه ، بحرالمیت از اردن ، جنوب لبنان از لبنان و بالاخره با مقاومت از جنگ ۳۳ روزه ، و ۵۲ روزه و ۲۲ روزه و۸ روزه و بعدی در دو روز مقاومت وقتی موشکها را شلیک کردند ، اسرائیل تسلیم شد .
بغرنج ترین موضوع الان در یمن است که ۴۰۰۰۰ نفر کشته داده هر ۱ ساعت ۶ کودک کشته می شود ، امروز یمن بجایی رسیده ، پهبادهایی ساخته که ۱۵۰۰ کیلومتر را طی می کند و هیچ راهداری نمی تواند کنترل نماید . و همه اینها نتیجه مقاومت است که سفارش رهبری بود و فرمودند هزینه مقاومت از سازش کمتر است .

در ادامه برنامه ، برادر قلی پور ضمن تأکید به همکاری در طرح ناظر ۱ بعنوان یک وظیفه و احیای واجب فراموش شده عفاف و‌حجاب شرایط امر به معروف را از قول حضرت آقا که شامل سه مرحله قلبی ، لسانی مربوط به مسلمین و یدی و عملی جزء وظایف دستگاههای انتظامی است اشاره نمودند . و برنامه های هفته جاری را شامل غبارروبی مزار شهداء پنجشنبه ۸ الی ۹ صبح ، شرکت در نماز جمعه ، مشاوره رایگان ومیز خدمت ، روز شنبه برنامه در اقبالیه و سه شنبه همه مناطق در مساجدی که اعلام خواهد شد با طرح جدید آموزش همگانی حقوق حضور خواهند یافت .

در ادامه برنامه قبل از سخنان آقای دکتر محبّی رئیس هیئت اندیشه ورز ، کلیپی از گام اول انقلاب تا گام دوم پخش و ایشان سخن خود را با جمله ای از شهید بهشتی آغاز کردند ، هر انسانی اگر از من بپرسد برای چه به دنیا آمده ام ، می گویم برای تلاش پر رنج و‌پر نبرد و تلاش برای انسانیت ، با لاترین گام اندیشیدن است در دو بخش ۱- حیطه کاری خودمان ۲- اندیشه در اینکه دست آمریکا چدنی است و نگاهی ناشی از غرور به تمام دنیا دارد .
سرفصلهایی که توسط حضرت آقا در گام دوم بود :
۱- توجه به علم و پژوهش
۲- معنویت و اخلاق و ثمره دانش این است که باید با اخلاق همراه باشد.
۳- اقتصاد ۴- عدالت و مبارزه بافساد حضرت آقا : نخستین توصیه من امید و‌نگاه خوشبینانه است . عدالت و‌مبارزه با فساد لازم و‌ملزوم یکدیگرند . شهید بهشتی : ای انسان اگر همیشه سیری انسان نیستی . تأکید آقا بر بهره گیری ازجوانان مومن و انقلابی است ، اقتصاد و‌حقوق دو علمی است که شدیداً با هم پیوند خورده اند و این پیوند هم از مبانی آن استآقای دکتر محبّی در ادامه بیان داشتند : ۳ اصل اساسی برای رشد اقتصادی و توسعه : ۱- شرایط صلح ۲- هر کسی از ثروت عمومی به حدی بردارد که برای آن زحمت کشیده است.
۳- وجود قوه قضائیه و‌کار آمدی که اصل دوم را تضمین کند .این سه اصل از آ دام اسمیت مغز اقتصاددان غرب است . در حالیکه حضرت علی علیه السلام در تعریف ازحق : عدل یعنی حق کسی را به او دادن و در جایی دیگر : یعنی هر چیز جای خودش ، عالم حقوق بوعلی است و‌جان رالز از شفای بوعلی استفاده کرده است .‌سپس اشاره با داستان وال استریت (شنیدن بزرگترین دروغ قرن حاضر در سال ۲۰۰۲ ) که هدف هم بر هم زدن نظم جهانی ، یکبار در سال ۱۹۴۴ اتفاق افتاد ، و ۱۷۰ کشور چیزی را امضاء کردند که به ضرر همه ملتها بجز آمریکا بود .
شعار حضرت آقا قبل از رونق تولید ملی بحث ارزش پول ملی بود . اینک حمله به موشک حقوقی و اقتصادی امریکا ، در این راه هر کار می توانیم باید انجام دهیم . و در پایان اشاره به حدیث امام صادق علیه السلام : که از امام سوال شد اگر دو روز عمر داشته باشید چه می کنید ؟ فرمودند: یک روز علم آموزی و روز بعد بکار بستن آن.

در ادامه جلسه آقای علی محمدی ازاعضای انجمن و عضو هیئت اندیشه ورز ، از افراد خواستند که پای کار باشند ، و‌گام اول را شناسایی افراد طی ۲۰ روز آینده درخواست نمودند . در خواست کردند صحبتها مدیریتی و در چارچوپ باسد . مباحث مبتلا به هر صنف حقوقی ( مثلاً حق حبس در مهریه که اینک بعنوان یک مشکل است ) و یا در بحث شکلی حقوقی کارشناس موضوعات به دبیرخانه آورده و بحث شود .و آقای عبدالکریمی نیز اعضاء را توجه دادند به تکیه بر موضوعات حقوقی مبتلا به با همکاری اعضای حقوقدان انجمن و ارائه راهکار و در ادامه خواهر خاتمه عضو هیئت اندیشه ورز ، گزارش مختصری از فعالیتهای حقوقی ، پژوهشی و فرهنگی باهشت عنوان و گزارشی از فعالیت خیرین گروه را به اطلاع رساند و از اساتید گروه دعوت به همکاری در فراخوانها نمود .

در پایان همایش برادر قلی پور رئیس سازمان بسیج حقوقدانان پس از جمع بندی مطالب ، از اعضای انجمن ها تشکر نمودند و همه اعضاء را دعوت به همراهی و حضور فعال در انجمن نمودند و جلسه با دعای برای سلامتی امام زمان علیه السلام ساعت ۲۰ به اتمام رسید ‌.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سازمان بسیج حقوقدانان | سازمان بسیج حقوقدانان استان قزوین