شما اینجا هستید
سازمان » خدمت رسانی مؤثر به مردم و آحاد جامعه از جمله برنامه های سازمان بسیج حقوقدانان می باشد .

برادر قلی پور در مصاحبه با روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان بیان داشتند:

تشکیل هشت انجمن تخصصی به منظور اِحصاء نظام مسائل تقنینی ، حقوقی و قضایی ( ملّی ، استانی و شهرستانی ) و تعمیق معرفت ، بصیرت ، هماهنگی و هم افزایی حقوقدانان به منظور خدمت رسانی مؤثر به مردم و آحاد جامعه از جمله برنامه های سازمان بسیج حقوقدانان می باشد .

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان افزود: هدف از تشکیل انجمن های تخصصی هشتگانه شبکه سازی و توانمندسازی نیروهای حقوقی جبهه انقلاب اسلامی و شاکله سازی معنوی و تخصصی ایشان می باشد.
انجمن یک نهاد علمی ، معرفتی، مطالبه گر و خدمت رسان است که ضمن جلسات تعالی و هم اندیشی با استفاده از ظرفیت های تخصصی خویش یک گروه منسجم و سازمان یافته برای رسیدن به اهداف سازمان ذیل اهداف نظام و منویات مقام معظم رهبری تشکیل می دهد.

ایشان بیان کردند: از جمله مسائل احصاء شده که در این همایش مطرح می گرد:

۱- اقتصاد مقاومتی، سازو کار رفع موانع رونق تولید، تسهیل اشتغال، حمایت حقوقی از تولیدات داخلی(ازجمله:رفع موانع مالیاتی، بیمه ای، رفع موانع سرمایه گذاری و تأمین منابع مالی داخلی و ارزی ).

۲- مبارزه با فساد اقتصادی در دستگاه های اجرایی بر اساس بیانه گام دوم انقلاب.

۳- تحول در نظام قضایی .

۴- مسئله اطاله دادرسی با توجه به مشکلات شورای حل اختلاف، دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، مؤسسات داوری و میانجیگری .

می باشد که توسط انجمن های ۸گانه مهمترین علل ایجادی آن مسائل و راهکارهای پیشنهادی علمی و قابل اجرا برای حل آنها مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

وی در پایان خاطر نشان کردند:اولین همایش علمی انجمنهای تخصصی سازمان بسیج حقوقدانان روز سه شنبه ۲۸ خردادماه سال جاری با حضور اعضای انجمنها برگزار می گردد.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سازمان بسیج حقوقدانان | سازمان بسیج حقوقدانان استان قزوین