شما اینجا هستید
سازمان » بدعهدی و نقض پیمان از سوی آمریکا

 

همراهان انقلاب اسلامی  ما مجمع حقوقدانان بسیجی ضمن پیروی از راه امام خمینی (ره) که امسال بیست و نهمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی را پشت سر گزاردیم و نیز حمایت از رهبری و سخنان ایشان ، نکاتی را در این عرصه فعلی یادآور می‌شویم

 

سرانجام پس از دو سال بدعهدی و نقض پیمان از سوی آمریکا ترامپ در یک نمایش مضحک اعلام کرد؛ «آمریکا از برجام خارج شد و شدیدترین تحریم‌ها در انتظار ایران است».در فریب و نیرنگ آمریکایی‌ها همین بس که از روز اول بعد از امضاء نه تنها به برجام عمل نکردند بلکه بر حجم تحریم‌ها و مصادره اموال ایران و اخلال در روابط اقتصادی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورها ظاهر شدند. آمریکا هیچگاه در برجام نبود که امروز از برجام خارج شود، نه آن زمانی که تحریم‌های شکننده به قول خودشان وضع کردند، نه زمان برجام و پسابرجام که هیچ اتفاق جدیدی نیفتاد تا از آن رونمایی کنند. ملت و دولت ایران با مقاومت وصف‌ناپذیر در برابر هر توطئه برجامی و غیربرجامی ایستاده و می‌ایستند.

 

امروز واژه «اجماع جهانی» و همراهی «جامعه جهانی» با سیاستهای تجاوزکارانه آمریکا از ادبیات بیانیه‌های کاخ سفید و وزارت خارجه حذف شده است. زیر پا گذاشتن یک پیمان بین‌المللی توسط ترامپ نشان می‌دهد آمریکا قرائت جدیدی از حقوق بین‌الملل دارد که هیچ محفل علمی و جهانی آن را تأیید نمی‌کند. حتی متحدین او در اروپا از اینکه با او همراهی کنند فعلاً به صورت لفظی خودداری کرده‌اند.

 

زیرساخت‌های اقتصادی ایران، ظرفیت‌های عظیم خدادادی و نیز نیروهای جوان و کارآزموده و مجرب و کارگران و کشاورزان و نیروی عظیم پای کار انقلاب اسلامی اجازه نمی‌دهند که تحریم‌ها در کشور اثر تعیین کننده داشته باشد. انقلاب اسلامی از اول تاکنون مورد تحریم اقتصادی بوده و تاکنون این فشارها و تحریم‌ها اثرگذار نبوده است.

 

کار ترامپ جنگ روانی است، آنها فکر می‌کنند با ایجاد التهاب و ایجاد فضای یأس و ناامیدی و دو قطبی‌سازی‌های کاذب می‌توانند به توهمات خود در باره براندازی، جامه عمل بپوشانند. بوی کبابی که منافقین به مشام ترامپ و بولتون رسانده‌اند خیالی بیش نیست. منافقین در عمیات مرصاد آن توهمات خودشان را تجربه کرده‌اند و علی‌القاعده باید از توهم بیرون آمده باشند ، در این عرصه با اطاعت از رهبری و هم پای امت بابصیرت اسلامی بیان می داریم که :

 

۱- ملت ما با پیروی از امام و رهبری قله‌های پیروزی را در چهل سال گذشته یکی پس از دیگری طی کرده‌ است. قدرت ملت وقتی در برابر دشمن تجلی می‌کند که وحدت و یکپارچگی ملت در اطاعت از امام و رهبری به عنوان اقتدار ملی به ظهور برسد. رمز موفقیت جمهوری اسلامی همین است.  حقوقدانان بسیجی بر بصیرت و وحدت همه گروه‌های اجتماعی حول محور رهبرانقلاب، برای عبور از گردنه‌های سختی که در پیش داریم، تاکید می‌کند.

 

۲- رهبری ۲۹ ساله مقام معظم رهبری پس از ارتحال امام(ره) نشان داد خبرگان امت در نگاه به ماموریت تاریخی خود پس از امام(ره) درست تصمیم گرفتند. امام خامنه‌ای امانت‌دار بزرگ تاریخ معاصر است. او امانت خط امام را که همان خط عظمت اسلام و مسلمین و دفاع از محرومان و مستضعفان است حفظ کردند؛ گویی او با امام یک روح اند در دو بدن.

 

رهبری معظم انقلاب پس از امام(ره) انقلاب را از فراز و نشیب‌های بزرگی عبور دادند و علی‌رغم بی مهری تجدید‌نظرطلبان و فتنه‌گران در صیانت از خط امام(ره) تا پای جان ایستادند. شکر نعمت رهبری هوشمندانه و حکیمانه ایشان داشتن بصیرت که همان شرط اصلی تداوم انقلاب است و این شکر منوط به درک حقیقت این نعمت الهی است. و به فرموده رهبر معظم انقلاب ، چهل سال است که جبهه‌ی عظیمی از دشمنان همچون جنگ احزاب در صدر اسلام با هر کارِ ممکن مانند جنگ و تحریم و توطئه‌ی امنیتی، سخت‌ترین اقدامات خصمانه را علیه ملت ایران انجام داده‌اند اما امروز علم، اقتدار، پیشرفت، عظمت و حضور بین‌المللی ایران، روزافزون و غیر قابل مقایسه با روز اول انقلاب است.

 

۳- امروز انقلاب در برابر تهدیدهای بزرگی قرار دارد. آمریکا و متحدان غربی او سطح شرارت، خصومت و اسلام‌ستیزی خود را در قالب ایران ‌ستیزی دنبال می‌کنند. تجربه برجام نشان داد هر قدر در برابر دشمن نرمش و انعطاف صورت بگیرد آنها در مسیر دشمنی راسخ‌تر و فشارها را افزون‌تر می‌کنند.  ما نیز از زبان رهبر معظم انقلاب از دولت جمهوری اسلامی می‌خواهیم بعد از بدعهدی آمریکا در برجام، بدعهدی‌ اروپا را مجدداً تجربه نکند. دولت باید تعیین کند که آبی از این نوع مذاکرات گرم نخواهد شد. کشور باید بدون برجام و بدون نگاه به آمریکا و اروپا اداره شود. عزت ملت ایران حکم می‌کند لحن دیپلماسی خارجی جمهوری اسلامی تغییر کند و آمریکا و اروپا پاسخ انقلابی و محکمی در ازای بدعهدی و نقض پیمان خود دریافت کنند.

 

۴- پیشرفت‌های هسته‌ای نباید متوقف شود. کمترین واکنش دولت در برابر بدعهدی آمریکا به تعلیق درآوردن تعهدات برجامی از سوی ایران است. غنی‌سازی ۲۰درصد باید از سر گرفته شود. اگر آمریکا به شرارت خود ادامه داد دولت باید عزم خود را برای خروج از معاهده (ان پی تی) به طور راسخ اعلام نماید.

 

۵- آمریکا امروز خود را درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی با ملت ایران کرده است. همانند سالهای دفاع مقدس باید یک قرارگاه هوشمند، دشمنی‌های آمریکا و اقدامات عملی آنها را رصد کند. بیش از نیمی از تولید ناخالص ملی کشور بدون اتکاء به واردات به طور خودجوش و خودکفا اداره می‌شود. پیوند ۵۰ درصد بقیه را هم باید با صبر انقلابی و اقتصاد مقاومتی و تدبیر و امید به آینده، قطع کرد تا دشمن برای همیشه پرچم تسلیم در برابر ملت ایران در جنگ اقتصادی را بالا ببرد.

 

۶- نفوذ و قدرت منطقه‌ای ایران بیش از هر چیز دشمن را به هراس انداخته است. فرزندان  ملّت و سربازان گمنام ما امروز در داخل مرزهای جمهوری اسلامی و فراتر از آن پیشانی دشمن را برای ضربه نهایی نشانه گرفته‌اند. میلیونها جوان مشتاق شهادت منتظر یک فرمان اند تا پاسخ شرارت احتمالی آمریکا را در لحظه بدهند. دولت باید آماده چنین فضایی باشد، تا بتواند شور انقلابی را در ایران و منطقه نمایندگی کند.

 

۷- نهال نوپای جمهوری اسلامی امروز تبدیل به درختی تنومند شده است. دشمن نه در ابتدای انقلاب و نه در چهل سالگی هرگز جرأت کندن نهال اندیشه پویای انقلابی امام خمینی و رهبری را بدست نیاورد. دشمن امروز ضعیف‌تر از همیشه است. دولت باید اقتدار و عزمت ملت ما را نمایندگی کند و با صبر انقلابی بر مشکلات فائق آید. رئیس جمهور باید اطمینان داشته باشد تا زمانی که  در برابر توطئه های جهانخوران  ایستادگی کند ملت پشتیبان اوست و نخبگان و علما و دانشمندان و احزاب از ایستادگی دولت در برابر جهانخواران حمایت می‌کند. لذا نباید کمترین ضعف و سستی در این ایستادگی نشان داده شود.

 

۸- دولت هجوم دشمن را در عرصه مسایل فرهنگی، اجتماعی رصد کند. مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی و نیز مبارزه با فساد اقتصادی را در دستور کارخود قرار دهد. نباید این مشکلات مثل موریانه از درون مشروعیت مردمی و الهی دولت را بخورد و بپوساند. در این رهگذر همه ملت از اقدامات عملی دولت حمایت خواهند کرد.

 

۹- دولت باید مواظب تروریستها در داخل و خارج کشور باشد و مجال حمایت را از آنها سلب کند. امروز منافقین درکاخ سفید در صف اول مشاوره با ترامپ دیوانه ایستاده‌اند. نباید اجازه داد منافقین اقدامات تروریستی و تبهکارانه دهه ۶۰ را تکرار کنند. دولت و دستگاه قضایی و مجلس هوشمندانه در برابر این پدیده بایستند.

 

حکومت داعش با تدبیر فرزندان انقلابی ایران اسلامی سرنگون شد. باقی مانده‌های این گروهک تبهکار نباید با کمک‌های آمریکا دوباره احیا شوند. لذا گفتگو درباره اقتدار موشکی و نفوذ منطقه‌ای را با هیچ قدرتی جایز نمی‌دانیم و دولت از ورود به این مسایل باید پرهیز کند.

 

۱۰- لغو برجام توسط آمریکای بد عهد و پیمان شکن ، فرصتی برای بازخوانی خط امام و رهبری است.ما را جع به هیچ موضوعی که مرتبط با امنیت ملی خودمان باشد با هیچکس مذاکره ای نکرده ایم و نخواهیم کرد . ما چگونگی دفاع از خودمان را خودمان همچون هشت سال دفاع مقدس تصمیم می گیریم و اجراء می کنیم .حضور با بصیرت امت انقلابی ایران را در این عرصه غنیمت می‌شماریم و در کنار مردم و پا به پای آنها، گوش جان به بیانات رهبری می‌سپاریم.

 

۱۱- بنا به فرموده رهبری«اولویت‌های کشور، رفع مشکلات مردم به‌ویژه طبقات ضعیف و متوسط، تأثیرناپذیری از دیدگاه‌های غربی، انقلابیگری و پرهیز از اشرافیگری» را مورد توجه کامل قرار دهند.ما معتقدیم حساب اخلالگران نظام اقتصادی از افرادی که تحت تاثیر مسایل اقتصادی معیشتی و گرانی اعتراضاتی به حق دارند، و  کاملا از هم مجزا است،  اخلالگران افرادی هستند که بانی و باعث اخلال و تلاطم در بازار ارز، سکه و خودرو می شوند.کهافراد اخلال گر نظام اقتصادی در برابر میز قاضی زمین خواهند خورد و باید آنان به مردم معرفی و حقوق ضایع شده و به چپاول رفته را به مردم برگردانند .و بنا به درخواست رهبر معظم «عملی بودن قوانین» و «پرهیز از قانونگذاری در مسائل خلاف مصلحت کشور» دو نکته‌ی مهمی است که خطاب به نمایندگان مجلس است و قانون در درجه‌ی اول باید در جهت رفع مشکلات مردم به‌ویژه طبقات ضعیف و متوسط باشد و به‌گونه‌ای نباشد که آلت دست و در خدمت صاحبان زر و زور قرار گیرد.«رفع برخی قوانین متضاد و مشکل‌آفرین از جمله برای تسهیل در فضای کسب‌وکار»، نکته‌ی دیگر رهبر انقلاب در باب ضرورت‌های قانونگذاری در خانه‌ی ملت بیان نمودند عملی گردد .در پایان یاد شهدای انقلای اسلامی را گرامی می‌داریم و آرزو می‌کنیم با شهدای انقلاب در قیامت محشور شویم. ان شاء الله

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سازمان بسیج حقوقدانان | سازمان بسیج حقوقدانان استان قزوین