شما اینجا هستید
سازمان » بیانیه سازمان بسیج حقوقدانان استان قزوین به مناسبت روز جهانی قدس

بسم الله الرحمن الرحیم

بَرَاءهٌ مِّنَ اللّهِ وَرَسُولِهِ إِلَى الَّذِینَ عَاهَدتُّم مِّنَ الْمُشْرِکِینَ

این اعلام برائتی است از طرف خدا و رسول او نسبت به مشرکانی که با آنها پیمان بسته اند. (آیه ۱  سوره توبه )

دیگر بار در میان سکوت مجامع جهانی و کشورهای مدعی حقوق بشر، حملات ددمنشانه رژیم غاصب اسرائیل هزاران نفر از مردم بی دفاع غزه را نشانه رفته و مسلمانان روزه دار نوار غزه را به خاک و خون کشیده و اقدام حماقت‌آمیزآمریکا در انتقال سفارت خود از تل‌آویو به بیت‌المقدساقدامی خطرناک با پیامدهای ریشه دار حقوقی و سیاسی است.

این موضوع می طلبد که موضوع و راهکارهای حقوقی فلسطینی و عربی و بین المللی مبنی بر ارزشمند دانستن قطعنامه های سازمان ملل متحد در تمامی شاخه های اصلی و فرعی آن مورد توجه قرار گیرد، قطعنامه هایی که تمامیت تحمیل رژیم صهیونستی به شهر قدس و اقدامات این رژیم با هدف تغییر اوضاع مردم شناختی کنونی شهر قدس را به رسمیت نمی شناسد.

اقدام گستاخانه و شرورانه رئیس‌جمهور رژیم ضد بشری آمریکا در انتقال سفارت این کشور به بیت‌المقدس و به رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی که جسارت به قبله اول مسلمین و امت اسلامی است، نه‌تنها به تحکیم بنیان‌های پوشالی رژیم صهیونیستی و تضمین امنیت برای اشغالگران صهیونیست منجر نخواهد شد ، بلکه موج جدیدی از مبارزه با آمریکا و خشم و نفرت علیه حامیان این حرکت وقیحانه را فراتر از منطقه رقم خواهد زد.

این اقدام شیطانی که بدون توجه به مخالفت‌های جهانی صورت پذیرفته است، مرحله‌ای نوین از شکل‌گیری بحران‌ها و تنش‌های منطقه‌ای علیه سیاست‌ها و راهبردهای کاخ سفید را یادآور و درعین‌حال شکل‌گیری کابوسی است که صهیونیست‌ها برای فرار از آن راهی جز زندگی در پناهگاه‌ها نخواهند داشت.

شناسایی بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم تروریست صهیونیستی از سوی دولت جنایتکار آمریکا تا آنجا گستاخانه، غیرقانونی و نامشروع است که اکثریت قریب به اتفاق کشورها در دنیا و حتی حامیان غربی این رژیم هم با آن همراهی نکردند.

تردیدی وجود ندارد که این اقدام تجاوزکارانه، عزم و اراده ملت مسلمان فلسطین را استوارتر خواهد نمود و اقدامات و حرکت های ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی را در منطقه و جهان تشدید خواهد کرد. سردمداران کاخ سفید و جنایتکاران صهیونیست باید بدانند که بر خلاف خواست و اراده شیطانی آنان این اقدام نه تنها تحکیم پایه‌های سست این رژیم کودک کش و امنیت پوشالی آن را تضمین نمی کند، بلکه موج گسترده ای از خشم و نفرت در میان مسلمانان و آزادیخواهان جهان ایجاد خواهد کرد که به یاری خداوند این موجود پلید را از صفحه روزگار محو خواهد ساخت.

سازمان بسیج حقوقدانان استان ضمن محکوم کردناقدام حماقت‌آمیز آمریکا و حملات ددمنشانه رژیم غاصب اسرائیل در به خاک و خون کشیدن مردم بی دفاع، از جامعه حقوقی استاندعوت به عمل می آورد درراهپیمائی روزجهانیقدسکهیادگاربنیانگذارکبیرانقلاباسلامیحضرتامام (ره) می باشد و لبیک به ندای رهبری مقتدر نظام با حضور خود مشت محکمی بر دهان آمریکا و اسرائیل و سردمداران خونخوار جهانی کوبیده و به حمایت از مردم مظلوم و رنج کشیده فلسطین و به تبع آن نوار غزه بپردازند.

وَ سَیَعلَمُ الَّذینَ ظَلَموا اَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبونَ

سازمان بسیج حقوقدانان استان قزوین

۱۳۹۷/۰۳/۱۷

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سازمان بسیج حقوقدانان | سازمان بسیج حقوقدانان استان قزوین