شما اینجا هستید
استان » یک قاضی باید انقلابی باشد و انقلابی عمل کند.

یک قاضی باید انقلابی باشد و انقلابی عمل کند.IMG_3936

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج حقوقدانان استانم قزوین:

به مناسبت هفته بسیج نشست بصیرتی با حضور حجت الاسلام والمسلمین قدرتی رئیس کل ، قضات و کارمندان دادگستری استان  در نماز خانه دادگستری برگزار شد.

حجت الاسلام قدرتی سخنران این نشست با اشاره به هفته بسیج گفت روحیه بسیجی هیچ منافاتی با استقلال قضات ندارد و یک حقوقدان باید از فرهنگ بسیج استفاده نموده و در انجام امور با اتکا به خداوند متعال همواره مشی بسیجی داشته باشد و تصمیم به موقع نشانگر بصیربودن هر شخص و حقوقدانان می باشد.

وی در ادامه افزود: ایمان، اعتقاد عمیق و محکم از خصوصیات یک حقوقدانان بسیجی است که مبین ایمان قوی به خداوند متعال و روز جزا است. فرهنگ بسیج مبتنی بر اعتقاد عمیق و راسخ به خداوند متعال است که متاثر از هیچ عاملی همچون کوه استوار است ومومن مثل طلا می باشد که هرچه در آتش بماند عیارش افزایش می یابد.

ایشان گفتند: در فرهنگ بسیجی، بسیج ولایت را برای خود نمی خواهد بلکه خودرا متعلق به دین و ولایت می داند که البته بسیجیان در میدان نبرد اینگونه بوده اند و تواضع و فروتنی در عین حال رشاد و جانبازی بود.در فرهنگ بسیج،بسیجی منتظر تقدیروتشکر نیست بلکه سرزنشها نیز خللی در انجام وظایف آنها وارد نمی کند .

رئیس دادگستری استان قزوین در ادامه گفت: امروز من و شما همکاران قضایی بهمراه سایر عزیزان همه سرسفره پهن شده توسط همین بسیجیان و شهدا نشسته ایم و از برکت رشادتها و مجاهدت های آنها ارتزاق می کنیم؛ نه اینکه نمک بخوریم نمکدان بشکنیم.

وی گفت: فرهنگ بسیج و بسیجیان و شهدا به ما آن پیام را می دهند که باید ولایتمداری در فرهنگ بسیج را همواره در نظر داشته باشیم . نمی شود که بسیجی باشد و ولایت پذیر نباشد.

در همه امور مشکلاتی که ما داریم برگرفته از همان عدم توجه به ارشادات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در همه مسائل اقتصادی ،فرهنگی و …است.

در فضای دادگستری نیز همه همکاران باید سعی در فراهم نمودن فضای فرهنگی متناسب با شهدای انقلاب و بسیج باشند.بسیج در راه حفظ ارزشها از هیچ تیروترکشی هراسان نیست.

ایشان در پایان گفتند: قضات و همکاران محترم در بحث انجام فریضه امربه معروف و نهی از منکر کوشا باشند . همچنین وضعیت بروز جرایم و نیز پرونده های طلاق در استان شایسته و برازنده این استان نیست.IMG_3931

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سازمان بسیج حقوقدانان | سازمان بسیج حقوقدانان استان قزوین