شما اینجا هستید
اطلاعیه » حجت‌الاسلام تقوی قائم‌مقام جامعه روحانیت مبارز : پیام راهپیمایی روز قدس به ملت مظلوم فلسطین “مقاومت” در برابر صهیونیسم است.

حجت‌الاسلام سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به راهپیمایی روز قدس، اظهار داشت: شرکت در راهپیمایی روز قدس وظیفه هر مسلمانی است که دل در گرو اسلام و ارزش‌های اسلامی دارد، چرا که امروز قدس سمبل مظلومیت است و مردم آواره فلسطین به شدت نیازمند حمایت بین‌المللی هستند تا بتوانند سرزمین خود را از چنگال اشغال‌گران نجات دهند.

وی با بیان اینکه شرکت در راهپیمایی روز قدس چند پیام دارد، گفت: نخستین پیام آن این است که انقلاب اسلامی ایران با آزادی قدس و انقلاب مردم فلسطین پیوندی ناگسستنی دارد و یکی از اهداف انقلاب اسلامی ایران، آغاز آزادی قدس بوده و همچنان بر سر این پیمان ایستاده‌ایم و ملت مسلمان و آواره فلسطین را حمایت می‌کنیم.

قائم‌مقام جامعه روحانیت مبارز افزود: قدس و سرزمین فلسطین، سرزمینی اسلامی است و بخشی از تاریخ اسلام و هویت مسلمانی مربوط به این سرزمین است؛ لذا هیچ‌گاه نمی‌توان این سرزمین را از اسلام و مسلمانان جدا کرد، بنابراین ما مسلمان هستیم و براساس تعهدات اسلامی وظیفه داریم که بر اسلامیت این سرزمین تأکید بورزیم.

حجت‌الاسلام تقوی گفت: پیام دیگر روز قدس به ملت مسلمان و آواره فلسطین است که مقاومت کنید، چرا که پیروزی از آنِ شماست و هر ملتی که بر هدف و راه خود پافشاری و استقامت کند، در نهایت به نتیجه خواهد رسید، پس پیام بعدی ما پیام مقاومت به ملت مظلوم و آواره فلسطین است.

وی اظهار داشت: پیام دیگر شرکت ما در راهپیمایی روز قدس به دشمن است؛ دشمن بداند که با جنایات خود و سرمایه‌گذاری در این منطقه نمی‌تواند این سرزمین را از دست مسلمانان و صاحبان اصلی خود در آورد و از آنِ خود کند؛ ملت آواره و مظلوم فلسطین بدانند که حرکت آنها پشتیبان دارد و پشتیبان آنها ملت‌ها هستند. اسرائیل باید بداند ما از مسیری که انتخاب کرده‌ایم، دست بردار نخواهیم داشت. ملت‌های مسلمان پشتیبان ملت مظلوم فلسطین هستند و مردم فلسطین تنها نیستند.

رئیس شورای همگرایی اصول‌گرایان افزود: راهپیمایی امسال روز قدس به دلیل تحولاتی که در منطقه ایجاد شده، از حساسیت زیادی برخوردار است؛ اگرچه راهپیمایی روز قدس از دوران انقلاب آغاز شده، اما با توجه به شرایطی که در هر سال به وجود می‌آید، بر اهمیت این راهپیمایی‌ها می‌افزاید و آن شرایطی است که در یمن، سوریه، لبنان و عراق وجود دارد.

حجت‌الاسلام تقوی اظهار داشت: تروریست‌هایی که از سراسر دنیا برای آدم‌کشی در سوریه و عراق جمع شده‌اند، بدانند آنها نیز جایی در این کشورها ندارند و باید از سرنوشت صهیونیست‌ها درس بگیرند و دست از کشتار بردارند چرا که ملت‌های منطقه اجازه نمی‌دهند آنها در این منطقه جای پا باز کنند.

وی اظهار داشت: ویژگی دیگر راهپیمایی روز قدس این است که به مسلمانان دنیا می‌فهماند که حامیان ملت مظلوم فلسطین چه کسانی هستند؛‌ آیا عربستان سعودی است که با دلارهای خود علیه مردم فلسطین توطئه می‌کند یا ایران اسلامی است که امروز پشتیبان ملت فلسطین است یا کشورهایی مثل عربستان که دم از عربیت می‌زنند و هیچ‌گاه کمکی به آزادی قدس نکرده‌اند، بلکه به اسرائیل کمک کردند و اسرائیل بر اثر کمک‌های آنها ایستاده است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه‌جمعه کشور خاطرنشان کرد: روز قدس روز حمایت از ملت مظلوم فلسطین، اعلام اسلامی بودن سرزمین فلسطین، حمایت از مظلوم و مشخص شدن خطوط طرفداران حقیقی مردم فلسطین و آنهایی که منافقانه با مسئله فلسطین برخورد می‌کنند، است.

حجت‌الاسلام تقوی یادآور شد: روز قدس یادگار امام راحل است و همه باید در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

سازمان بسیج حقوقدانان | سازمان بسیج حقوقدانان استان قزوین